Opcje na Bitcoin Options Market Faces Rekordowa wartość 1 miliarda dolarów Wygaśnięcie w piątek

Opcje na Bitcoin Options Market Faces Rekordowa wartość 1 miliarda dolarów Wygaśnięcie w piątek
Instrumenty pochodne Bitcoin’a (BTC) nadal rozwijają się pomimo transakcji typu „light spot“ w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Rynek opcji kryptokurwalutowych jest na drodze do rekordowego miesięcznego wygaśnięcia 1 miliarda dolarów w ten piątek.

Według danych firmy badawczej Skew zajmującej się instrumentami pochodnymi bazującymi na kryptońskiej walucie, 26 czerwca br. 114 700 kontraktów na opcje (o wartości nominalnej ponad 1 mld dolarów) na głównych giełdach – Deribit, CME, Bakkt, OKEx, LedgerX.

skew_btc_options_open_interest_by_expire_k-1
Opcje otwarte odsetki do wygaśnięcia
Źródło: Pochylenie
Opcje są kontraktami pochodnymi, które dają kupującemu prawo, ale nie obowiązek zakupu lub sprzedaży składnika aktywów bazowych po ustalonej z góry cenie w określonym dniu lub przed tym dniem. Opcja kupna daje prawo do kupna, a opcja sprzedaży – prawo do sprzedaży. W przypadku opcji, handlowcy mogą zawierać bycze lub niedźwiedzie zakłady na kontrakty o różnych poziomach cenowych zwane strajkami, które wygasają w różnych miesiącach.

„Jest to zdecydowanie największy BTC wygaśnięcia opcji o milę kraju“, powiedział Vishal Shah, handlowiec opcji i założyciel Polychain Capital-backed wymiany instrumentów pochodnych Alpha5.

Tymczasem Skew CEO Emmanuel Goh powiedział, że „z dużym kwartalnego wygaśnięcia, masz tendencję do zobaczenia kilka pinning, a następnie na rynku ruchomych po wygaśnięciu“.

Wygaśnięcie opcji może wpływać na kierunek rynku poprzez proces znany jako „pinning“, w którym przedsiębiorcy opcji starają się przenieść cenę spot, aby uniknąć ostrych strat.

Zobacz również: Górnicy wysyłają Bitcoins do wymiany ponownie – I że może być niedźwiedzia

Posiadacze, którzy korzystają z wyższych cen aktywów bazowych – wystawiają na sprzedaż i dzwonią do nabywców – często zajmują długie pozycje na rynku kasowym, aby podnieść ceny przed datą wygaśnięcia. Z drugiej strony, nabywcy put i nabywcy call, którzy odnoszą korzyści ze spadku cen aktywów bazowych, zajmują krótkie pozycje na rynku kasowym, aby utrzymać ceny pod presją przed upływem terminu wygaśnięcia.

Szarpanina często prowadzi do tego, że ceny są przypinane do ceny wykonania lub zbliżone do ceny wykonania, w przypadku gdy skoncentrowana jest duża liczba otwartych pozycji. „Zależnie od tego, gdzie otwarty interes [otwarte pozycje] jest rozproszony, można być w grze, aby przypiąć strajki“, powiedział Shah CoinDesk, i dodał dalej, że „większość dystrybucji OI [otwartych pozycji] w ogólności jest odchylona nieco wyżej“.

Rzeczywiście, otwarty interes jest skoncentrowany na 10.000$ i 11.000$ ceny wykonania. W międzyczasie, na minusie, widoczny jest znaczny wzrost otwartych odsetek na poziomie 9 000 USD.

Według Pankaja Balaniego, dyrektora generalnego i założyciela giełdy Delta Exchange z siedzibą w Singapurze, handlowcy sprzedali sporą ilość transakcji na kwotę około 10 000 – 11 000 dolarów w czerwcu.

W rezultacie, 10.000$ może zadziałać jako sztywny opór zmierzający do wygaśnięcia. Jeśli ceny zaczną rosnąć, call sellerzy mogą zajmować krótkie pozycje na rynkach spot, aby zapobiec przeskalowaniu kryptokurówki o 10.000$.

W czasie prasy, Bitcoin Code zmieniał ręce w pobliżu $9,400, co oznaczało spadek o 2,5% w tym dniu. Od czasu trzeciego obniżenia o połowę wynagrodzenia, które miało miejsce 11 maja, krypto waluta obracała w dużej mierze w przedziale od 9 000 do 10 000 dolarów.

Zmienność po wygaśnięciu?

Bitcoin może stać się podatny na gwałtowne ruchy cenowe w nadchodzących miesiącach, jeśli inwestorzy będą prolongować krótkie pozycje w kontraktach czerwcowych do lipca i września.

Rollover oznacza wyrównanie pozycji na kontraktach zbliżających się do wygaśnięcia i odtworzenie tej samej pozycji w następnym następnym wygaśnięciu.

Jak zauważono wcześniej, doszło do znaczącego napisania wezwania (sprzedaży) po cenach wykonania 10.000$ i 11.000$. Vishal Shah z Alpha5 twierdzi, że istnieje ryzyko przeniesienia krótkich pozycji do lipca lub września, ponieważ historycznie opcje Bitcoin są na bardzo niskim poziomie sugerowanej zmienności.

JEST TO ZDECYDOWANIE NAJWIĘKSZE WYGAŚNIĘCIE OPCJI BTC O MILĘ KRAJOWĄ.

Trzymiesięczna sugerowana zmienność waha się poniżej średniej w całym okresie życia opcji, wynoszącej 96,6% w ujęciu rocznym, według źródła danych Skew. Przedłużający się okres konsolidacji niskiej zmienności, podobny do tego obserwowanego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, często toruje drogę do dużego ruchu w obu kierunkach.

W związku z tym, jeśli inwestorzy prolongowaliby krótkie pozycje, stają oni w obliczu ryzyka nieuchronnego wzrostu zmienności, który uczyniłby opcje bardziej kosztownymi. To z kolei prowadziłoby do bardziej chaotycznego handlu i dalszego wzrostu zmienności.

„Jeśli obecne struktury opcji [pozycja krótka] zostaną odtworzone w lipcu i wrześniu, inwestorzy znajdą się w potencjalnej sytuacji, w której „sprzedadzą zbyt nisko“ pod względem zmienności. Może to spowodować wszelkiego rodzaju komplikacje i doprowadzić do zaburzeń w zachowaniu, jeśli i kiedy spot nabierze kierunku“, powiedział Shah.

Zmienność ma pozytywny wpływ na ceny opcji. Im wyższa jest zmienność (niepewność), tym silniejsze jest zapotrzebowanie na zabezpieczenie opcji. Sezonowi traderzy często sprzedają opcje, gdy zmienność jest znacznie wyższa od średniej w całym okresie życia, a kupują opcje, gdy zmienność jest zbyt niska.

Opcje wygasają nie-zdarzenie?

Niektórzy analitycy twierdzą, że rynek opcji bitcoin jest zbyt mały, aby mieć jakikolwiek znaczący wpływ na cenę kryptokur walut.

„Wygaśnięcie opcji jest mało prawdopodobne, aby mieć wpływ na działania cenowe w porównaniu do wpływu wygaśnięcia kontraktów terminowych, powiedział Richard Rosenblum, współzałożyciel i współkierownik handlu w GSR dostawcy płynności krypto. „Spodziewamy się jednak, że wolumen opcji będzie nadal rósł, opcje mogą mieć większy wpływ w perspektywie długoterminowej“.

Rzeczywiście, globalne wolumeny opcji stanowią zaledwie 1% całkowitego wolumenu kontraktów terminowych i swapów, zauważył w swoim tygodniowym raporcie analityk giełdy kryptokurrency Luno. Tymczasem, jak zauważa Ecoinometrics, firma zajmująca się analizą bitcoinów, w czerwcu wygaśnie 4 605 kontraktów (214 mln USD po obecnej cenie) na kontrakty terminowe na CME, które nie zostały jeszcze rolowane na lipcowe kontrakty.

Patrz również: First Mover: Ostatnia stabilizacja Bitcoin’a może wynikać z ulotnej korelacji z akcjami

„Jeśli są to pozostałości po odwrotnym arbitrażu kasowym, który był dostępny w marcu i są pokryte kupnem spotowym do wygaśnięcia, będziemy mieli przeciwstawne siły w grze, co dodatkowo zwiększy zmienność cen“, powiedział Balani CoinDesk.

Odwrotny arbitraż cash-and-carry jest neutralną strategią rynkową, w której inwestor zajmuje pozycję sprzedaży na rynku spot i długą pozycję na rynku futures. Strategia ta jest stosowana, kiedy inwestor zawiera transakcje terminowe z dużym dyskontem w stosunku do ceny spot. Na przykład, po marcowym krachu, kontrakty futures były przedmiotem transakcji z prawie 4% dyskontem w stosunku do ceny spot.

pobierz-6-40
Kontrakty terminowe typu future na Bitcoin’y
Źródło: TradingView
W tym czasie inwestorzy mogli kupować kontrakty terminowe i sprzedawać BTC na rynku spot, blokując w ten sposób 4% zwrot bez ryzyka. Wynika to z faktu, że w dniu wygaśnięcia kontraktu futures zbiegają się z ceną spot.

Inwestorzy mogliby kwadratować długie pozycje futures w piątek lub przed piątkiem lub pozwolić im wygasnąć i kupić bitcoin na rynku spot. To może prowadzić do dwukierunkowego biznesu na rynku spot.